Biuro Tłumaczeń ProAnglo.com

Ostatnie wpisy

Archiwa

28 lipca 2010 @ 11:34

Tłumaczu, kupuj kasę!

Wróble ćwierkały o tym już od dłuższego czasu, ale dziś wiemy już na pewno: w biurach tłumaczeń, a także u wielu tłumaczy pracujących na własny rachunek wkrótce pojawią się kasy fiskalne. Według biura prasowego Ministerstwa Finansów, z obecnie obowiązującego zwolnienia będziemy mogli korzystać tylko do 30 kwietnia 2011 r. Z dniem 1 maja 2011 r., obowiązek stosowania kas fiskalnych zostanie rozszerzony nie tylko na podmioty oferujące usługi tłumaczeń, ale także na gabinety lekarskie, kancelarie prawne, biura księgowe i cały szereg innych podmiotów oferujących rozmaite usługi na rzecz osób fizycznych.

Biorąc pod uwagę koszty zakupu i wdrożenia kas fiskalnych (pomimo częściowej refundacji), ta informacja z pewnością nie ucieszy naszych tłumaczy, ale jest też dobra wiadomość: obowiązek nie będzie dotyczył wszystkich, a najważniejszym kryterium będzie suma rocznej sprzedaży usług na rzecz osób fizycznych. Więcej szczegółów w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Finansów, a poniżej linki do artykułów na Interii i Onecie:

Artykuł na Interii

Komentarz na Onecie

Kategoria: Tłumaczenia

Zostaw komentarz

O stronie

Tłumaczenia

Biuro Tłumaczeń ProAnglo.com oferuje profesjonalne tłumaczenia dla wymagających odbiorców. To odpowiedni partner dla firm, instytucji i organizacji, które cenią przede wszystkim rzetelność, fachowość, terminowość i profesjonalne zarządzanie realizacją zlecenia i obsługę klienta, a przy tym rozsądne ceny usług.

Teraz jesteśmy obecni także w "blogosferze". Zaglądaj do nas i pozostań z nami w kontakcie!

Kategorie

Blogroll